> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Již šestým rokem pořádá Havířov

vloženo: 11.09.2017           komentářů: 0

iž šestým rokem pořádá Havířov Veletrh sociálních služeb. Veřejnosti se zde představí registrovaní poskytovatelé sociálních služeb, kteří působí na území města a další organizace, které nabízí činnosti doplňující síť sociálních služeb nebo volnočasové vyžití pro obyvatele města. Akci letos zaštítí náměstkyně primátorky pro sociální rozvoj Alena Zedníková.

Ve čtvrtek 14. září od 10 do 17 hodin a v pátek 15. září od 9 do 17 hodin může veřejnost na náměstí Republiky v Havířově sbírat rady a informace týkající se sociálních služeb ve městě. "Návštěvníci veletrhu zde navíc mohou vidět různé kompenzační či zdravotní pomůcky, výrobky uživatelů sociálních služeb nebo ukázky práce canisterapie. Mohou se zapojit do interaktivních tvořivých dílen nebo ochutnat polévku Armády spásy," sděluje náměstkyně primátorky Alena Zedníková.

V rámci veletrhu proběhne také putovní výstava Ligy proti rakovině Praha „Každý svého zdraví strůjcem“. Výstava se zaměřuje na zdravý životní styl.

"Rozhodli jsme se představit téma rakoviny a její prevence z její přívětivější tváře, proto jsme oslovili významné kreslíře Vladimíra Jiránka, Jiřího Slívu, Miroslava Bartáka, jejichž kresby tvoří volný doprovod, humorný kontrapunkt a svérázný komentář k verbálním obsahům. Humor a nadsázku přinášejí zároveň dokumentární fotografie Františka Dostála, jehož objektiv zachycuje obyčejné lidi v běžných situacích denního života. Součástí expozice jsou panely určené dětem, které si v bohatě ilustrované části najdou informace o zdravém životním stylu přiměřené svému věku," přibližují obsah výstavy organizátoři z Ligy proti rakovině. Dodávají, že pro dětské návštěvníky a žáky škol jsou kromě dětské části expozice připraveny také různé hry, při kterých si vyzkouší své fyzické i smyslové dovednosti. Krom poznání a zážitků si děti mohou odnést množství odměn.

Dospělým návštěvníkům nabídnou organizátoři LPR improvizovanou vyšetřovnu, kde si budou moci nechat změřit krevní tlak, hladinu cholesterolu, BMI apod. Mimo tato vyšetření přizve LPR ke spolupráci specialisty – dermatology, s nimiž bude možné konzultovat mateřská znaménka, pihy či změny na kůži.

Celý veletrh bude doprovázet program, na kterém se podílejí i uživatelé sociálních služeb a návazných aktivit – Santé - centrum ambulantních a pobytových služeb, Armáda spásy, Don Bosko Havířov a další. Vystoupí také Havířovské babky, cimbálová muzika Vonička, pěvecký sbor Šárka, Victory dance Havířov a žáci havířovských základních uměleckých škol.


autor: Mgr. Jana Dybová

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.

04.06.2017

Z odložených kalhot
Z odložených kalhot na Žermanické přehradě odcizil peněženku Dosud neznámý pachatel v době od 13:00 hodin do 14:00 hodin dne 4. června 2017 v blízkosti Žermanické přehrady v obci Soběšovice odcizil z kapsy kalhot pánskou koženou peněženku. Poškozený čtyřiadvacetiletý muž o svou peněženku přišel v době, co se koupal v místní přehradě a své věci zanechal na lavičce nedalekého břehu bez dozoru. V peněžence se nacházely mimo jiné i osobní doklady, platební karta, ale také doklady od vozidla. Uvedenou krádeží tak neznámý pachatel způsobil škodu v dosahující částce jeden tisíc korun.

01.10.2016

Pokousání psem
Dne 01.10.2016 v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka MP na tel. oznámení na Nábřeží Míru, kde došlo k pokousání psa a jeho majitele cizím psem. Na místě samém se hlídce MP podařilo zjistit, že zraněný muž, který venčil svého čtyřnohého miláčka, byl napaden cizím psem. Ten se vytrhnul majitelce a prvotně napadl jeho psa a následně, když se muž snažil svého pejska ochránit, tak také jeho. Dvě ženy, které psa venčily, ihned po incidentu z místa utekly. Hlídka ale nelenila a po nezbytných úkonech začala pátrat po neznámé dvojici, kterou zanedlouho zaregistrovala na ul. Polní. Hlídce se podařilo zjistit, že pes byl řádně očkován, označen a po poučení byl sepsán podrobný úřední záznam. Celá záležitost byla předána k dalšímu řešení na MěÚ v Českém Těšíně.

31.08.2016

Hlídka MP zasahovala
Dne 31.8.2016 v čase 15:45 hod. přijal dispečink Městské policie Český Těšín žádost OO PČR o prověření kolapsu v trafice ve Svibici. Na místo rovněž vyjela i RZS a HZS. Hlídka po příjezdu zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Na zemi našla ležícího muže. Jelikož se k muži nešlo dostat, protože byl stánek zavřený, strážník se protáhl výdejním okýnkem a provozovnu otevřel. Než se však hlídka k postiženému dostala, museli strážníci uklidit „nepořádek“ a vypnout elektřinu, jelikož muž zřejmě při pádu sebou strhl zboží a na zemi byla rozlitá voda. Hrozilo tak nebezpečí poranění elektrickým proudem. Na místě přítomná posádka sanitky poskytla muži první pomoc a za asistence hlídky MP jej transportovala do sanitky. Hlídka MP setrvala do příchodu družky na místě, která si převzala a zabezpečila provozovnu

13.08.2016

Z baru odešla bez peněženky
Ze dvou přečinů je podezřelý neznámý pachatel. Dnes v brzkých ranních hodinách využil nepozornosti 56leté ženy, která byla v jednom z havířovských barů. Neznámý odcizil ze stolu, u kterého paní seděla, její peněženku. Poškozená v ní měla platební kartu, osobní doklady a další věci, vše v hodnotě 500 korun. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na dva roky nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.