> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Uspěje AZ v Prostějově?

vloženo: 20.09.2017           komentářů: 0

Se sokem a na jeho půdě. Uspěje AZ v Prostějově?


Dalším vyzyvatelem havířovského celku se stávají Jestřábi z Prostějova. Ti se zatím na úvod WSM ligy prezentují podobnými výkony, jako hráči AZetu. Shodné výsledky i postavení v tabulce věští vyrovnanou bitvu, která, doufejme, dopadne lépe pro naše borce. Uzmout Jestřábům body však nebude nic lehkého, na půdě Prostějova bývá vždy horko. Navíc se oba týmy nemají zrovna dvakrát v lásce. To vše předpovídá zajímavou podívanou, která započne ve středu od 18 hodin v Prostějově.

Slabý start a zaskočení favorita

Prostějovští se po třech odehraných kolech nachází v takřka identické situaci jako havířovský AZ. Úvodní dvě porážky neznamenaly pro klub nikterak povedený start do soutěže. S Přerovem Jestřábi padli chudým výsledkem 0:2, nicméně body v pravém slova smyslu prohráli posléze na domácí půdě s Litoměřicemi. S rolí favorita zápasu se na Hané nepopasovali dobře a po výsledku 1:4 měli v kabině rozhodně o čem přemýšlet.

Třetí kolo však znamenalo zlom. Podobně, jako Havířov v sobotu s Budějovicemi, i Jestřábi dokázali zaskočit favorita a proti Slavii si soustředěným výkonem dokráčeli k vítězství 3:0. Je pravda, že Slávisté rovněž neprožívají povedený vstup do soutěže, kvalitu ale tento celek rozhodně má. V tabulce vypadá situace následovně. Havířov zaujímá desátou příčku se ziskem čtyř bodů, zatímco Prostějov je o místo za ním se ztrátou jednoho bodu. Podobné výkony tedy zrcadlí i sousední postavení v tabulce obou mužstev.

Svěřenci trenéra Jiřího Vykoukala se zatím neprezentují příliš atraktivním hokejem. Za tři odehraná utkání vstřelili Jestřábi pouhé čtyři branky, ale také jich mnoho neinkasovali (6). Velkou přestřelku tedy podle statistik v Prostějově čekat nelze. Nejlépe bodujícím hráčem Jestřábů je prozatím tříbodový obránce Marek Drtina (0+3). Brankově se daří Janu Rudovskému (2+0). V brance zatím dostal více prostoru Jakub Neužil (94,74%), ale zachytal už si i Dominik Groh (92,31%). Soudě dle úspěšnosti zásahů brankářů budou v Prostějově jistě spokojeni, kdyby si podobná čísla oba brankáři drželi i nadále. Za zmínku jistě z havířovského pohledu stojí, že v hanáckém kádru působí i exhavířovský útočník David Dvořáček.
Kletba s Motorem po třech letech prolomena

Tři roky. Tak dlouho AZ neporazil České Budějovice. V sobotu při domácí premiéře se to však Havířovským podařilo. V parádní hokejové podívané sice svěřenci trenéra Janečka prohrávali, ale od druhé třetiny zahodili poněkud nervózní výkony za hlavu a začali vyvíjet na soupeře tlak. Ten nakonec vyústil ve tři vstřelené branky, které ke skolení Motoru stačily.

Dvěma brankami se proti Českým Budějovicím blýskl útočník Jan Hudeček, který je tak nyní také nejpilnějším střelcem Azetu (2+2). Alespoň dva body má po třech kolech na svém kontě také Roman Rác (0+2), Vojtěch Tomi (1+1), Jan Maruna (0+2) a Tomáš Drtil (1+1). Vylepšit svou bodovou bilanci dostanou hráči ve středu proti Prostějovu. A jak jistě každý fanoušek Azetu ví, na ledě Hanáků to nikdy nebýbá procházka růžovým sadem.

„Jedeme na horkou půdu do Prostějova a to znamená velkou pozornost. Zápasy mají nádech derby a vždy bývají více než vyhrocené. Obě mužstva udělala v posledních utkáních překvapivě body, roli tak může sehrát mírné uspokojení. Já doufám, že naši kluci budou ti připravenější, a to nakonec rozhodne v pomyslném převážení misek vah úspěchu," hlásí před utkáním trenér Martin Janeček.

V posledním kole odchytal povedený zápas vítkovický Daniel Dolejš. V brance zatím příliš mnoho prostoru nedostává slovenský Marek Laco. Do havířovské svatyně se dostal pouze uprostřed zápasu v Benátkách, a přestože ve 25 odchytaných minutách branku neinkasoval, na další příležitost musí ještě čekat. Kdo se postaví do branky tentokrát? Zápas startuje ve středu 20.9. v 18 hodin!

Sestavy z posledního zápasu:

AZ RESIDOMO Havířov:

Dolejš – Krisl (C), Chroboček, Postnikov, Drtil, Staněk, Petran – Kanko, Sikora (A), Gřeš – P. Beránek, Maruna (A), Kalus – Tomi, Hudeček, Fronk – Kotala, Illéš, Bambula.

LHK Jestřábi Prostějov:

Neužil – M. Drtina, Mikliš, A. Holík, Žovinec, D. Kolář, Bažant – Fiala, Hozák, Švec – L. Luňák, Venkrbec (C), Nouza (A) – Dvořáček, Divíšek (A), Rudovský – Švarc, Voženílek, Zabloudil.
INFOGRAFIKAautor: AZ Havířov

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.

04.06.2017

Z odložených kalhot
Z odložených kalhot na Žermanické přehradě odcizil peněženku Dosud neznámý pachatel v době od 13:00 hodin do 14:00 hodin dne 4. června 2017 v blízkosti Žermanické přehrady v obci Soběšovice odcizil z kapsy kalhot pánskou koženou peněženku. Poškozený čtyřiadvacetiletý muž o svou peněženku přišel v době, co se koupal v místní přehradě a své věci zanechal na lavičce nedalekého břehu bez dozoru. V peněžence se nacházely mimo jiné i osobní doklady, platební karta, ale také doklady od vozidla. Uvedenou krádeží tak neznámý pachatel způsobil škodu v dosahující částce jeden tisíc korun.

01.10.2016

Pokousání psem
Dne 01.10.2016 v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka MP na tel. oznámení na Nábřeží Míru, kde došlo k pokousání psa a jeho majitele cizím psem. Na místě samém se hlídce MP podařilo zjistit, že zraněný muž, který venčil svého čtyřnohého miláčka, byl napaden cizím psem. Ten se vytrhnul majitelce a prvotně napadl jeho psa a následně, když se muž snažil svého pejska ochránit, tak také jeho. Dvě ženy, které psa venčily, ihned po incidentu z místa utekly. Hlídka ale nelenila a po nezbytných úkonech začala pátrat po neznámé dvojici, kterou zanedlouho zaregistrovala na ul. Polní. Hlídce se podařilo zjistit, že pes byl řádně očkován, označen a po poučení byl sepsán podrobný úřední záznam. Celá záležitost byla předána k dalšímu řešení na MěÚ v Českém Těšíně.

31.08.2016

Hlídka MP zasahovala
Dne 31.8.2016 v čase 15:45 hod. přijal dispečink Městské policie Český Těšín žádost OO PČR o prověření kolapsu v trafice ve Svibici. Na místo rovněž vyjela i RZS a HZS. Hlídka po příjezdu zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Na zemi našla ležícího muže. Jelikož se k muži nešlo dostat, protože byl stánek zavřený, strážník se protáhl výdejním okýnkem a provozovnu otevřel. Než se však hlídka k postiženému dostala, museli strážníci uklidit „nepořádek“ a vypnout elektřinu, jelikož muž zřejmě při pádu sebou strhl zboží a na zemi byla rozlitá voda. Hrozilo tak nebezpečí poranění elektrickým proudem. Na místě přítomná posádka sanitky poskytla muži první pomoc a za asistence hlídky MP jej transportovala do sanitky. Hlídka MP setrvala do příchodu družky na místě, která si převzala a zabezpečila provozovnu

13.08.2016

Z baru odešla bez peněženky
Ze dvou přečinů je podezřelý neznámý pachatel. Dnes v brzkých ranních hodinách využil nepozornosti 56leté ženy, která byla v jednom z havířovských barů. Neznámý odcizil ze stolu, u kterého paní seděla, její peněženku. Poškozená v ní měla platební kartu, osobní doklady a další věci, vše v hodnotě 500 korun. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na dva roky nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.