> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Výsledek hospodaření města

vloženo: 21.09.2017           komentářů: 0


Město investuje a ekonomicky se mu více daří
Výsledek hospodaření města je od počátku letošního roku do konce srpna o zhruba 17,5 milionů vyšší než za stejné období loňského roku. Městu se tak ekonomicky daří lépe než loni. Hospodaření města za toto období skončilo kladným saldem, tedy rozdílem příjmů a výdajů. Saldo je však o více než 96,6 milionů nižší než v loňském roce. Nižší saldo je způsobeno vyšším čerpáním výdajů a počtem investičních akcí města, mezi které letos patří i výměna oken v městských bytech. Na tento projekt město čerpá úvěr.

"Hospodaření města Havířova skončilo za období leden až srpen 2017 kladným saldem (příjmy – výdaje) ve výši 194 514,67 tis. Kč. Ve stejném období roku 2016 bylo saldo o 96 603,75 tis. Kč vyšší. Tento meziroční rozdíl je způsoben vyšším čerpáním výdajů a počtem investičních akcí v roce 2017. Výsledek hospodaření, dosažený ve sledovaném období, je ve výši 207 976,81 tis. Kč a ve srovnání s loňským rokem je o 17 510,79 tis. Kč vyšší (meziroční index je 1,0919)," uvádí zpráva o průběžném výsledku hospodaření města, zpracovaná vedoucí ekonomického odboru Lucií Fukalovou.

Dle zprávy město letos vydává více peněz, což ve velké míře ovlivňují projekty města a také čerpání úvěru na výměnu oken v městských bytech."Výdaje (po konsolidaci) čerpalo město Havířov za dané období ve výši 766 505,64 tis. Kč, což je 47,67 % upraveného rozpočtu. Na této částce se podílí provozní výdaje ve výši 700 064,63 tis. Kč (plnění upraveného rozpočtu na 55,67 %) a investiční výdaje jsou v hodnotě 66 441,01 tis. Kč (plnění upraveného rozpočtu na 18,96 %). Při meziročním srovnání výdajů města Havířova je patný nárůst a to o 154 602,45 tis. Kč," píše ve zprávě Fukalová.

Ve třetím čtvrtletí roku 2017 dosáhlo město vzhledem k ročnímu rozpočtu téměř 74 procent naplánovaných příjmů, z čehož největší část tvoří příjmy daňové. V souvislosti s příznivým vývojem ekonomiky ČR jsou daňové příjmy města o 60 milionů vyšší než za stejné období loňského roku. "Město Havířov dosáhlo za období leden až srpen celkové příjmy (bez konsolidačních položek) ve výši 961 020,31 tis. Kč. Příjmy města jsou vzhledem k upravenému rozpočtu plněny na 73,73 %, z této částky tvoří daňové příjmy města 727 111,51 tis. Kč. Daňové příjmy jsou rozhodujícím příjmem města a za období leden až srpen se podílí 75,66 % na celkových příjmech po konsolidaci. Ve stejném období roku 2016 byly příjmy města Havířova ve výši 903 021,61 tis. Kč (meziroční nárůst o 57 998,70 tis. Kč)," uvádí ve zprávě Fukalová.


autor: red

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.

04.06.2017

Z odložených kalhot
Z odložených kalhot na Žermanické přehradě odcizil peněženku Dosud neznámý pachatel v době od 13:00 hodin do 14:00 hodin dne 4. června 2017 v blízkosti Žermanické přehrady v obci Soběšovice odcizil z kapsy kalhot pánskou koženou peněženku. Poškozený čtyřiadvacetiletý muž o svou peněženku přišel v době, co se koupal v místní přehradě a své věci zanechal na lavičce nedalekého břehu bez dozoru. V peněžence se nacházely mimo jiné i osobní doklady, platební karta, ale také doklady od vozidla. Uvedenou krádeží tak neznámý pachatel způsobil škodu v dosahující částce jeden tisíc korun.

01.10.2016

Pokousání psem
Dne 01.10.2016 v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka MP na tel. oznámení na Nábřeží Míru, kde došlo k pokousání psa a jeho majitele cizím psem. Na místě samém se hlídce MP podařilo zjistit, že zraněný muž, který venčil svého čtyřnohého miláčka, byl napaden cizím psem. Ten se vytrhnul majitelce a prvotně napadl jeho psa a následně, když se muž snažil svého pejska ochránit, tak také jeho. Dvě ženy, které psa venčily, ihned po incidentu z místa utekly. Hlídka ale nelenila a po nezbytných úkonech začala pátrat po neznámé dvojici, kterou zanedlouho zaregistrovala na ul. Polní. Hlídce se podařilo zjistit, že pes byl řádně očkován, označen a po poučení byl sepsán podrobný úřední záznam. Celá záležitost byla předána k dalšímu řešení na MěÚ v Českém Těšíně.

31.08.2016

Hlídka MP zasahovala
Dne 31.8.2016 v čase 15:45 hod. přijal dispečink Městské policie Český Těšín žádost OO PČR o prověření kolapsu v trafice ve Svibici. Na místo rovněž vyjela i RZS a HZS. Hlídka po příjezdu zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Na zemi našla ležícího muže. Jelikož se k muži nešlo dostat, protože byl stánek zavřený, strážník se protáhl výdejním okýnkem a provozovnu otevřel. Než se však hlídka k postiženému dostala, museli strážníci uklidit „nepořádek“ a vypnout elektřinu, jelikož muž zřejmě při pádu sebou strhl zboží a na zemi byla rozlitá voda. Hrozilo tak nebezpečí poranění elektrickým proudem. Na místě přítomná posádka sanitky poskytla muži první pomoc a za asistence hlídky MP jej transportovala do sanitky. Hlídka MP setrvala do příchodu družky na místě, která si převzala a zabezpečila provozovnu

13.08.2016

Z baru odešla bez peněženky
Ze dvou přečinů je podezřelý neznámý pachatel. Dnes v brzkých ranních hodinách využil nepozornosti 56leté ženy, která byla v jednom z havířovských barů. Neznámý odcizil ze stolu, u kterého paní seděla, její peněženku. Poškozená v ní měla platební kartu, osobní doklady a další věci, vše v hodnotě 500 korun. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na dva roky nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.