Klikněte pro zvětšení...

Čeká nás hokejem nabitý víkend

vloženo: 06.01.2018           komentářů: 0

Čeká nás hokejem nabitý víkend, v sobotu přijede rozjeté Kladno

WSM liga pokračuje v sobotu od 17:30 už 37. kolem, v jehož rámci do Havířova přijedou Rytíři z Kladna. Ti jedou na vítězné vlně, vyhráli posledních pět utkání a ve třech utkáních za sebou své soupeře deklasovali. Naopak domácí AZ musí zabrat, protože jeho bilance z posledních pěti zápasů je dvě výhry a tři prohry. Dvakrát za sebou hokejisté Havířova nebodovali. Mají šanci to napravit v domácích utkáních v sobotu s Kladnem a v neděli s Ústím nad Labem.

Kladno se rozstřílelo, naposledy to odnesla Slavia

Rytíři své poslední tři soupeře přehráli drtivým způsobem. Před Vánoci nadělili devět branek Benátkám nad Jizerou a vyhráli 9:3, před Silvestrem v Litoměřicích vstřelili o gól méně a odvezli si tři body za výhru 1:8. No a včera nasázeli před domácím publikem sedm branek Slavii, když vyhráli 7:2.

Útok Rytířů táhne trojice Patrik Machač, Jan Kloz a David Tůma. Kladno přivedlo posilu z KHL, kterou je Anton Kurjanov, jenž si v šesti utkáních připsal 11 bodů. Kurjanov je také prvním hráčem Rytířů, který dokázal nastřílet hattrick. Povedlo se mu to v Litoměřicích.
Rytířům proti Slavii pomohly přesilovky

Slavia nezačala vůbec špatně, na Kladenském stadionu se dostala do vedení, ale ještě v první třetině domácí hráči, i díky využité přesilovce, skóre otočili. Slavia sice dokázala vyrovnat, ale pak už dávali góly jen domácí hráči. Za sedmi branek dali tři v přesilovce a celkem v pohodě dokráčeli k vítězství.

Dva góly vstřelila hned trojice hráčů Kladna – Tomáš Redlich, Patrik Machač a Miloslav Hořava.

Takto utkání hodnotil asistent trenéra Pavel Patera: „Už do třetího nebo čtvrtého zápasu po sobě jsme vstoupili špatně. Byli jsme u všeho později a měli jsme kliku, že jsme prohrávali jen 0:1, protože Slavia byla ve všem lepší a vyhrála každý osobní souboj. Ani nevím, jestli jsme v prvních deseti minutách vystřelili na bránu. Můžeme děkovat gólmanovi jako už poněkolikáté. Na konci třetiny jsme šťastně otočili, myslím si, že ten výsledek byl ale nespravedlivý. Od stavu 2:2 jsme ale začali hrát dobře a potom už jsme si vítězství zasloužili.“
AZet na Karlovy Vary nevyzrál ani na třetí pokus

Už potřetí se v této sezóně hokejisté AZetu střetli s Karlovým Vary, ani tentokrát je nedokazili porazit a z lázeňského města odjeli bez bodu po porážce 3:1.

Utkání bylo dlouho vyrovnané, Energie šla do vedení až ve 37. minutě, když Balán využil přesilovku 5 na 3. Vedení domácím, ale nevydrželo dlouho, ve 39. minutě pláchl Jan Maruna a přesnou střelou k tyči vyrovnal.

Rozuzlení přišlo hned na začátku třetí třetiny, když si Karlovarští vytvořili tlak a Tomáš Rachůnek poslal odražený puk do sítě Bláhovy branky. Hráči AZetu pak se snažili o vyrovnání, jenže obrana domácích byla pevná a když v 57. minutě ujel Jakub Flek, který přidal třetí gól Energie, bylo hotovo.

Trenér Jiří Režnar po utkání přišel s tímto hodnocením: „Dvě třetiny jsme byli schopni konkurovat Varům, ale samozřejmě jsme tam měli okénka. Do třetí třetiny jsme naskočili trošku laxně, nahozený kotouč na zadní mantinel a dostali jsme gól hned ze začátku. Jak se třetina otevře, tak se pak alespoň deset minut hraje, Vary se dostaly do tempa a my jsme se pak horko těžko dostávali zpátky do hry.“

Krátký vzkaz pro fanoušky má i asistent trenéra a manžer klubu v jedné osobě Patrik Rimmel: „Při pohledu na tabulku je zřejmé, že je potřeba vyhrát, přiblížit se týmům nad námi a pozvat fanoušky na nedělní utkání. S Kladnem bude určitě výborný zápas, na který hráči zvou co nejvíce fanoušků.“
Infografika

Pokud se do GASCONTROL Arény nedostanete, můžete sledovat tradiční přenos na webu onlajny.com.

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.

04.06.2017

Z odložených kalhot
Z odložených kalhot na Žermanické přehradě odcizil peněženku Dosud neznámý pachatel v době od 13:00 hodin do 14:00 hodin dne 4. června 2017 v blízkosti Žermanické přehrady v obci Soběšovice odcizil z kapsy kalhot pánskou koženou peněženku. Poškozený čtyřiadvacetiletý muž o svou peněženku přišel v době, co se koupal v místní přehradě a své věci zanechal na lavičce nedalekého břehu bez dozoru. V peněžence se nacházely mimo jiné i osobní doklady, platební karta, ale také doklady od vozidla. Uvedenou krádeží tak neznámý pachatel způsobil škodu v dosahující částce jeden tisíc korun.