> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

AZ otočil skóre a veze dva body

vloženo: 03.02.2018           komentářů: 0

AZ otočil skóre a veze ze Vsetína dva body

Dramatickou bitvu o poslední postupovou příčku do play-off viděl dnes vsetínský stadion na Lapači mezi domácím VHK a AZetem. Valaši v zápase třikrát vedli, ale havířovští díky Romanu Rácovi a Marku Sikorovi třikrát srovnali. Naposledy to bylo necelé dvě minuty před koncem. V následném prodloužení strhl už po necelé minutě výhru na stranu Havířova Marek Kalus a rozhodl tak o zisku dvou bodů. To znamená, že AZ zůstal v tabulce osmý a navýšil náskok na Vsetín na čtyři body. Další zápas sehraje AZ ve středu doma proti sedmé Třebíči, na kterou ztrácí dva body.
WSM liga - 46.kolo so 3.2.17:30
VHK Robe Vsetín - AZ Residomo Havířov
3:4p
(1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Vávra (Podešva), 33. Markovič (P. Beránek, Ostrčil), 35. Kopta (Karafiát, Březina) – 32. Rác (Tomi, Sikora), 34. Sikora (M. Kalus, Rác), 58. Rác (Luža, Havel), 61. M. Kalus. Rozhodčí: Čech, Hejduk – Kreuzer, Reich. Vyloučení: 6:7, navíc Fronk (HAV) 10 min. OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 3.429. Střely na branku: 29:23 (16:5, 7:10, 6:7, 0:1). Zblokované střely: 14:14. Vhazování: 31:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4.
VHK Robe Vsetín: Jekel – Teper, Holomek, Slováček, Frolo, Ostrčil, Dundáček, Žák – Šilhavý, Podešva, Vávra – Karafiát, Kucharczyk, Březina – Markovič, Kopta, P. Beránek – Vítek, Pokorný, Illéš.
AZ Residomo Havířov: Dolejš – Krisl, Dujsík, Dudek, Luža, R. Havel, Drtil – Fronk, Hudeček, Tomi – M. Kalus, Maruna, Sikora – Kotala, Rác, Matai – Bambula, L. Bednář, Gřeš.

Vsetín si opravdu nemohl přát lepší nástup do utkání. 25 sekund po úvodním vhazování se toitž přesnou střelou do levého horního rohu prosadil Tomáš Vávra a Valaši od první minuty utkáni vedli. Brzy mohlo být vyrovnáno, při domácích ale stálo štěstí, když Kalus neproměnil nabídnutou šanci střely do odkryté branky. Domácí byli v první třetině aktivnějším týmem, což se projevilo také faulem na straně Havířova. Hosté se ale dokázali ve čtyřech skvěle ubránit.

Havířov se snažil převzít otěže zápasu, Valaši byli však výrazně proti a k ofenzivnímu tažení jim pomohla také přesilová hra. Havířov další dvě minuty přečkal bez úhony a po následné teči Markoviče zazvonila tyč hostující branky. Na hostech bylo vidět odhodlání vytvořit si tlak a vyrovnat, plány jim ale překazilo další vyloučení. Dvě a půl minuty před koncem první třetiny byl ale vyloučen i vsetínský hráč a Havířov se tak mohl ukázat. Taky Valaši ale v početní nevýhodě zabrali a po první třetině mohli jít do kabiny s lepším pocitem než jejich soupeř.

Také druhou třetinu začali v útočném pásmu Valaši. Soupeř trpělivě čekal na každou chybu domácího celku a zároveň dobře bránil. Trestná lavice byla téměř v nepřetržitém provozu a ve 24. minutě na ni opět usedl hostující obránce. V přesilovce se dostali Valaši do přečíslení, ve kterém Březina přestřelil branku. Vyloučení přišlo také na druhé straně, ale tato přesilovka hostí žádnou velkou šanci nepřinesla. Početní výhoda však nabídla Havířovu možnost usadit se v útočném pásmu, odkud tak na Jekela vypálil Havel. Jeho dělovka od modré trefila připraveného vsetínského gólmana. Po tlaku Havířova se do brejku dostalo domácí duo, Březina svým pokusem nastřelil jen brankovou konstrukci. Pásmo zůstalo Vsetínu, který se snažil prosadit ze zmatku před brankovištěm.

Z následného protiútoku ale pramenilo vyloučení Slováčka, po kterém se hosté prosadili. Bekhendovou střelu Vojtěcha Tomiho zastavil Jekelův beton, proti dorážce Romana Ráce se už ale natáhnout nedokázal. Vsetínské vyrovnání nepoložilo a o minutu později si vzali své vedené zpět. Přesná souhra vedla ke gólu z hokejky kapitána Jaroslava Markoviče, který kotouč z mezikruží poslal pod horní tyčku. Další útočné akce, včetně další branky, patřily Havířovu. Střela Marka Sikory nad lapačku zapadla až do branky a bylo opět vyrovnáno. Valaši poté mohli děkovat Jekelovi, který na poslední chvíli vyrazil betonem Havlův nebezpečný pokus. Za záda brankáře ale dostal puk někdo jiný. Byl to vsetínský Ondřej Kopta, kdo z pravé křídla prostřelil strážce soupeřovy branky. Hosté chtěli pokračovat v trendu rychlého srovnání, ale po třetí inkasované brance už se jim to nepovedlo. Vsetín byl naopak blízko k navýšení, ale do konce druhé dějství již branka nepadla.

Třetí třetina začala přesilovkou 4 na 3, ve které byli v početní výhodě domácí. Při sérii vyloučení se Vsetín ocitl dokonce v poměrně dlouhé přesilovce 5 na 3. Tempo hry se ve třetí třetině zklidnilo, šancí ale neubylo. Na straně domácích se mohl prosadit Šilhavý, vyrovnání na 3:3 měl na druhé straně na hokejce Rác, jeho střelu ale Jekel pokryl. Při přechodu Vsetína do útočného pásma se Markovičovi nabídl Beránek, jenž do jeho přihrávky jen vložil hokejku. Ta puk tečovala pár centimetrů vedle Dolejšovy branky.

Kontrolu nad vyrovnanou partií převzali hosté a sevřeli svého soka v pásmu. To přinutilo Vsetínské k vybrání oddechového času, po němž se Kucharczykovi podařilo vybojovat pásmo a Beránkovi trefit tyč havířovské brány. A byl to právě Beránek, kdo dvě minuty před koncem základní hrací doby usedl na trestnou lavici. Po time outu zůstal Dolejš na střídačce a Havířov hrál v šesti proti čtyřem. Slezané power play bleskově využili, když se podruhé v zápase prosadil Roman Rác. První vsetínská formace se v posledních chvílích třetího dějství snažila ze všech sil, i přes to následovalo prodloužení za stavu 3:3. A nemuselo se nastavovat mnoho. Již po 35 sekundách prodloužení se po chybě domácích dostal ke střele Marek Kalus a rozhodl.
Ohlasy k utkání

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Neuspěli jsme. Chtěli jsme vyhrát za tři body, a to se nám nepovedlo. Bohužel jsme opakovaně nezvládli závěr. Jakmile jsme v některých chvílích pod tlakem, tak přestaneme hrát svoji hru a je tam vidět ustrašenost. Bohužel přehazujeme zodpovědnost jeden na druhého, tak se hrát nedá. Ukazují se charaktery hráčů a někdo obstál líp, někdo obstál hůř.

Jiří Režnar (AZ RESIDOMO Havířov): Jsme rádi za to, že jsme na Vsetíně urvali dva body. Oplatili jsme jim to, jak u nás minule vyhráli za dva body na nájezdy. Jsme spokojení, ale víme, že to mohlo být za tři body i za nula. Kluci dneska hráli dobře, dařila se nám oslabení a v přesilovkách jsme skórovali, což rozhodlo.

autor: AZ Havířov

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.

04.06.2017

Z odložených kalhot
Z odložených kalhot na Žermanické přehradě odcizil peněženku Dosud neznámý pachatel v době od 13:00 hodin do 14:00 hodin dne 4. června 2017 v blízkosti Žermanické přehrady v obci Soběšovice odcizil z kapsy kalhot pánskou koženou peněženku. Poškozený čtyřiadvacetiletý muž o svou peněženku přišel v době, co se koupal v místní přehradě a své věci zanechal na lavičce nedalekého břehu bez dozoru. V peněžence se nacházely mimo jiné i osobní doklady, platební karta, ale také doklady od vozidla. Uvedenou krádeží tak neznámý pachatel způsobil škodu v dosahující částce jeden tisíc korun.

01.10.2016

Pokousání psem
Dne 01.10.2016 v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka MP na tel. oznámení na Nábřeží Míru, kde došlo k pokousání psa a jeho majitele cizím psem. Na místě samém se hlídce MP podařilo zjistit, že zraněný muž, který venčil svého čtyřnohého miláčka, byl napaden cizím psem. Ten se vytrhnul majitelce a prvotně napadl jeho psa a následně, když se muž snažil svého pejska ochránit, tak také jeho. Dvě ženy, které psa venčily, ihned po incidentu z místa utekly. Hlídka ale nelenila a po nezbytných úkonech začala pátrat po neznámé dvojici, kterou zanedlouho zaregistrovala na ul. Polní. Hlídce se podařilo zjistit, že pes byl řádně očkován, označen a po poučení byl sepsán podrobný úřední záznam. Celá záležitost byla předána k dalšímu řešení na MěÚ v Českém Těšíně.

31.08.2016

Hlídka MP zasahovala
Dne 31.8.2016 v čase 15:45 hod. přijal dispečink Městské policie Český Těšín žádost OO PČR o prověření kolapsu v trafice ve Svibici. Na místo rovněž vyjela i RZS a HZS. Hlídka po příjezdu zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Na zemi našla ležícího muže. Jelikož se k muži nešlo dostat, protože byl stánek zavřený, strážník se protáhl výdejním okýnkem a provozovnu otevřel. Než se však hlídka k postiženému dostala, museli strážníci uklidit „nepořádek“ a vypnout elektřinu, jelikož muž zřejmě při pádu sebou strhl zboží a na zemi byla rozlitá voda. Hrozilo tak nebezpečí poranění elektrickým proudem. Na místě přítomná posádka sanitky poskytla muži první pomoc a za asistence hlídky MP jej transportovala do sanitky. Hlídka MP setrvala do příchodu družky na místě, která si převzala a zabezpečila provozovnu

13.08.2016

Z baru odešla bez peněženky
Ze dvou přečinů je podezřelý neznámý pachatel. Dnes v brzkých ranních hodinách využil nepozornosti 56leté ženy, která byla v jednom z havířovských barů. Neznámý odcizil ze stolu, u kterého paní seděla, její peněženku. Poškozená v ní měla platební kartu, osobní doklady a další věci, vše v hodnotě 500 korun. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na dva roky nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.