> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Měření rychlosti se v Havířově

vloženo: 11.04.2018           komentářů: 0

Měření rychlosti se v Havířově osvědčilo, přibude další měřený úsek

V centru města bude zanedlouho zprovozněn další úsekový radar, který měří rychlost projíždějících vozidel výpočtem doby průjezdu přesně vymezeného úseku. Měřený úsek bude v Havířově v pořadí již třetí. Usměrňovat řidiče bude nyní i na Dlouhé třídě ve směru z centra na Bludovický kopec, a to v úseku od křižovatky s ulicí Husovou po křižovatku s ulicí 17. listopadu. Město nový úsekový radar plánuje zprovoznit během léta.

Zavedení dalšího úseku měření schválila Rada města. Radní si od měření slibují snížení rychlosti vozidel na povolenou padesátku v místě, kde je několik přechodů pro chodce. „Bezpečnost lidí je pro nás prioritou. V této lokalitě jsou dvě základní školy a provoz je zde opravdu velký,“ říká primátorka města Jana Feberová. „V poslední době bylo v Havířově několik závažných kolizí aut s chodci. Na vině jsou většinou neukáznění řidiči. Budeme tak dělat všechno proto, abychom těmto situacím předešli, ať se to někomu líbí, či nikoliv. Město není závodní dráha,“ dodává.

Zařízení pracuje plně automaticky. Každé vozidlo je vyfotografováno na začátku úseku a stejně tak i na jeho konci. Počítač spáruje snímky se stejným vozidlem a podle zaznamenané doby průjezdu úsekem vypočítá průměrnou rychlost. Pokud přesahuje nastavený limit, snímky vyhodnotí městská policie a poté je neprodleně odešle na magistrát ke zpracování. Pokud je vypočtena podlimitní hodnota, nebo počítač v určené době nemá k dispozici druhý snímek, když automobil například odbočil, snímky smaže.

Na Národní a Dělnické se měření osvědčilo

Od 1. ledna 2016 bylo zprovozněno úsekové měření na Dělnické ulici v úseku od křižovatky s ulicí Mánesovou po okružní křižovatku s ulicí Moskevskou v Havířově-Městě. Další evidované přestupky pak přineslo spuštění druhého úsekového radaru na Národní třídě. Ten je v provozu od 1. dubna 2017 a rychlost přepočítává vozidlům v úseku od křižovatky Národní s Lipovou po křižovatku s ulicí Kpt. Nálepky. „V rámci úsekového měření rychlosti na Dělnické ulici a Národní třídě v Havířově-Městě bylo správnímu orgánu magistrátu města do konce roku 2017 oznámeno celkem 12 271 přestupků k dalšímu projednání,“ sdělil ředitel Městské policie Havířov Bohuslav Muras.

„S postupem času se v obou měřených úsecích počet přestupků snižuje, z čehož vyplývá, že úsekové měření má smysl,“ dodává ředitel Muras. Počet přestupků na Dělnické ulici se od počátku jeho zprovoznění snížil zhruba na třetinu. Na Národní třídě, kde bylo měření zavedeno o rok a čtvrt později, klesly přestupky na přibližně polovinu.

Výtěžek z pokut jde do městské kasy, konkrétně do tzv. fondu bezpečnosti. Z něj jsou financovány projekty ke zvýšení bezpečnosti ve městě.

autor: Mgr. Jana Dybová

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.

04.06.2017

Z odložených kalhot
Z odložených kalhot na Žermanické přehradě odcizil peněženku Dosud neznámý pachatel v době od 13:00 hodin do 14:00 hodin dne 4. června 2017 v blízkosti Žermanické přehrady v obci Soběšovice odcizil z kapsy kalhot pánskou koženou peněženku. Poškozený čtyřiadvacetiletý muž o svou peněženku přišel v době, co se koupal v místní přehradě a své věci zanechal na lavičce nedalekého břehu bez dozoru. V peněžence se nacházely mimo jiné i osobní doklady, platební karta, ale také doklady od vozidla. Uvedenou krádeží tak neznámý pachatel způsobil škodu v dosahující částce jeden tisíc korun.

01.10.2016

Pokousání psem
Dne 01.10.2016 v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka MP na tel. oznámení na Nábřeží Míru, kde došlo k pokousání psa a jeho majitele cizím psem. Na místě samém se hlídce MP podařilo zjistit, že zraněný muž, který venčil svého čtyřnohého miláčka, byl napaden cizím psem. Ten se vytrhnul majitelce a prvotně napadl jeho psa a následně, když se muž snažil svého pejska ochránit, tak také jeho. Dvě ženy, které psa venčily, ihned po incidentu z místa utekly. Hlídka ale nelenila a po nezbytných úkonech začala pátrat po neznámé dvojici, kterou zanedlouho zaregistrovala na ul. Polní. Hlídce se podařilo zjistit, že pes byl řádně očkován, označen a po poučení byl sepsán podrobný úřední záznam. Celá záležitost byla předána k dalšímu řešení na MěÚ v Českém Těšíně.

31.08.2016

Hlídka MP zasahovala
Dne 31.8.2016 v čase 15:45 hod. přijal dispečink Městské policie Český Těšín žádost OO PČR o prověření kolapsu v trafice ve Svibici. Na místo rovněž vyjela i RZS a HZS. Hlídka po příjezdu zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Na zemi našla ležícího muže. Jelikož se k muži nešlo dostat, protože byl stánek zavřený, strážník se protáhl výdejním okýnkem a provozovnu otevřel. Než se však hlídka k postiženému dostala, museli strážníci uklidit „nepořádek“ a vypnout elektřinu, jelikož muž zřejmě při pádu sebou strhl zboží a na zemi byla rozlitá voda. Hrozilo tak nebezpečí poranění elektrickým proudem. Na místě přítomná posádka sanitky poskytla muži první pomoc a za asistence hlídky MP jej transportovala do sanitky. Hlídka MP setrvala do příchodu družky na místě, která si převzala a zabezpečila provozovnu

13.08.2016

Z baru odešla bez peněženky
Ze dvou přečinů je podezřelý neznámý pachatel. Dnes v brzkých ranních hodinách využil nepozornosti 56leté ženy, která byla v jednom z havířovských barů. Neznámý odcizil ze stolu, u kterého paní seděla, její peněženku. Poškozená v ní měla platební kartu, osobní doklady a další věci, vše v hodnotě 500 korun. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na dva roky nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.