> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Městská realitní agentura dokončuje

vloženo: 16.04.2018           komentářů: 0

Městská realitní agentura dokončuje sanace dalších bloků obytných domů, nové budky dostanou rorýsi a kavky
Na konci května budou dokončeny sanace tří obytných bloků na ulici 17. listopadu a Na Nábřeží v celkové částce 44,2 miliónů korun. Programově tak pokračují investice města Havířova do zvelebování majetku a zvyšování komfortu bydlení. Stavební úpravy budou mít vliv na snížení energetických nákladů na vytápění, zlepšení hlukové izolace a zcela promění estetický vzhled domů. Na své si přijdou také ptačí obyvatelé domů, kteří na doporučení ornitologa dostanou nové budky.
Městská realitní agentura, která spravuje bytový fond v Havířově, realizuje v současné době další rozsáhlé sanační práce na dvou blocích na ulici 17. listopadu č. 2, 4, 6 a č. 8, 10, 12 a 14, které zahrnují úpravu hlavního a zadního vstupu včetně výměny vstupních dveří, rekonstrukci lodžií, stavební úpravy balkonů, osazení sklepních oken, zateplení obvodových konstrukcí certifikovaným zateplovacím systémem ETICS, úpravu soklu, klempířské, zámečnické práce a opravy společných prostor domu. Průběh prací probíhá standardním způsobem bez jakýchkoli problémů. „Do konce května bude dokončena ještě sanace domu Na Nábřeží č. 129 až 133, kde je předmětem zakázky mimo jiné výměna oken, odstranění anglických dvorků, úprava hlavního a zadního vstupu, rekonstrukce lodžií, zateplení obvodových konstrukcí, úprava soklu, klempířské práce, zámečnické práce a opravy společných prostor domu,“ popsal jednatel MRA Robert Masarovič. „Sanace domu Na Nábřeží 129 až 133 má rozpočet 16,9 milionů, náklady na sanaci zmíněných bloků na ulici 17. listopadu dosáhnou zhruba 27,3 milionů korun,“ doplnil jednatel MRA Jiří Lankočí.
Zajímavostí je požadavek ornitologů, kteří u zmíněných bloků v ulici Na Nábřeží objevili hnízdo kavky obecné a výskyt rorýsů. „Musíme vybudovat pro kavky obecné náhradní bydlení. V koruně vysokého stromu naproti domu budou umístěny ptačí budky pro kavky a pro rorýsa už je vytipováno místo pro speciální rorýsovník pod atikou přímo na fasádě domu,“ zmínil vedoucí investičně-provozního odboru Marek Klimša.
FOTO: Do konce května bude dokončena rozsáhlá sanace domu na ulici 17. listopadu, kde jde vše podle plánu.
FOTO: Při sanaci domu Na Nábřeží musí stavbaři instalovat nové bydlení pro ptačí obyvatele bloku. Na blízkém stromu budou budky pro kavky a na fasádě pod atikou najdou hnízdiště rorýsi.

autor: Marek Klimša

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.

04.06.2017

Z odložených kalhot
Z odložených kalhot na Žermanické přehradě odcizil peněženku Dosud neznámý pachatel v době od 13:00 hodin do 14:00 hodin dne 4. června 2017 v blízkosti Žermanické přehrady v obci Soběšovice odcizil z kapsy kalhot pánskou koženou peněženku. Poškozený čtyřiadvacetiletý muž o svou peněženku přišel v době, co se koupal v místní přehradě a své věci zanechal na lavičce nedalekého břehu bez dozoru. V peněžence se nacházely mimo jiné i osobní doklady, platební karta, ale také doklady od vozidla. Uvedenou krádeží tak neznámý pachatel způsobil škodu v dosahující částce jeden tisíc korun.

01.10.2016

Pokousání psem
Dne 01.10.2016 v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka MP na tel. oznámení na Nábřeží Míru, kde došlo k pokousání psa a jeho majitele cizím psem. Na místě samém se hlídce MP podařilo zjistit, že zraněný muž, který venčil svého čtyřnohého miláčka, byl napaden cizím psem. Ten se vytrhnul majitelce a prvotně napadl jeho psa a následně, když se muž snažil svého pejska ochránit, tak také jeho. Dvě ženy, které psa venčily, ihned po incidentu z místa utekly. Hlídka ale nelenila a po nezbytných úkonech začala pátrat po neznámé dvojici, kterou zanedlouho zaregistrovala na ul. Polní. Hlídce se podařilo zjistit, že pes byl řádně očkován, označen a po poučení byl sepsán podrobný úřední záznam. Celá záležitost byla předána k dalšímu řešení na MěÚ v Českém Těšíně.

31.08.2016

Hlídka MP zasahovala
Dne 31.8.2016 v čase 15:45 hod. přijal dispečink Městské policie Český Těšín žádost OO PČR o prověření kolapsu v trafice ve Svibici. Na místo rovněž vyjela i RZS a HZS. Hlídka po příjezdu zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Na zemi našla ležícího muže. Jelikož se k muži nešlo dostat, protože byl stánek zavřený, strážník se protáhl výdejním okýnkem a provozovnu otevřel. Než se však hlídka k postiženému dostala, museli strážníci uklidit „nepořádek“ a vypnout elektřinu, jelikož muž zřejmě při pádu sebou strhl zboží a na zemi byla rozlitá voda. Hrozilo tak nebezpečí poranění elektrickým proudem. Na místě přítomná posádka sanitky poskytla muži první pomoc a za asistence hlídky MP jej transportovala do sanitky. Hlídka MP setrvala do příchodu družky na místě, která si převzala a zabezpečila provozovnu

13.08.2016

Z baru odešla bez peněženky
Ze dvou přečinů je podezřelý neznámý pachatel. Dnes v brzkých ranních hodinách využil nepozornosti 56leté ženy, která byla v jednom z havířovských barů. Neznámý odcizil ze stolu, u kterého paní seděla, její peněženku. Poškozená v ní měla platební kartu, osobní doklady a další věci, vše v hodnotě 500 korun. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na dva roky nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.