> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

V Havířově řádí energetičtí šmejdi

vloženo: 16.05.2018           komentářů: 0

V Havířově opět řádí „energetičtí šmejdi“

Magistrát města Havířova upozorňuje obyvatele města, že se v těchto dnech opět objevila informace, že havířovské domácnosti obchází pochybní podomní prodejci energií, a to přesto, že v Havířově je podomní prodej zakázán obecně závaznou vyhláškou, a to bez výjimek. Město proto apeluje na své občany, aby se nedali zmást nekalými praktikami podomních prodejců a v případě, že se objeví u jejich dveří, ihned kontaktovali Městskou polici Havířov.

Někteří dodavatelé elektřiny a zemního plynu uplatňují nestandardní postup a stále nové metody, jak zákazníky přesvědčit, aby s nimi podepsali smlouvu na dodávku energií. Někdy prodejci potenciální zákazníky oslovují telefonicky, jindy jim rovnou zaklepou na dveře.

Často požadují předložení stávajících smluv nebo faktur za energie a vyhrožují vysokými pokutami a sankcemi, pokud je občan nepředloží. V rámci podomního prodeje jsou často uplatňovány nestandardní obchodní postupy a zákazníkům jsou poskytovány zkreslené či neúplné informace. Takové postupy jsou proti dobrým mravům a mohou být považovány za protiprávní. Nejvíce ohroženou skupinou jsou už tradičně starší občané a důchodci, na něž také podvodníci nejčastěji cílí. Zástupci jednotlivých firem jsou většinou placeni za každou „duši“, kterou uloví.

Triky podomních prodejců energií:
1. Podávají falešné informace - např. že stávající dodavatel končí, že město vysoutěžilo pro občany levnější dodávky energií apod.
2. Zamlčují, že se jedná o změnu dodavatele, místo toho tvrdí, že jde „jen o slevu“.
3. Neinformují zákazníka úplně a pravdivě o podmínkách či dalších dodatečných poplatcích.
4. Záměrně nadhodnocují spotřebu, aby úspora vypadala větší.
5. Představují se falešnými jmény i firmami - vydávají se za pracovníky distributorských firem, které kontrolují elektroměry.
6. Zamlčují fixní poplatky a poukazují na velké procentní slevy.

V případě, že se s takovou nabídkou setkáte, rozhodně nic nepodepisujte. Vyžádejte si veškerou dokumentaci a po jejím prostudování se poraďte s odborníkem. Doporučujeme věnovat dostatečnou pozornost pročtení předložených dokumentů a srovnání předložené nabídky s ostatními, například na internetu.

autor: Mgr. Jana Dybová

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.

04.06.2017

Z odložených kalhot
Z odložených kalhot na Žermanické přehradě odcizil peněženku Dosud neznámý pachatel v době od 13:00 hodin do 14:00 hodin dne 4. června 2017 v blízkosti Žermanické přehrady v obci Soběšovice odcizil z kapsy kalhot pánskou koženou peněženku. Poškozený čtyřiadvacetiletý muž o svou peněženku přišel v době, co se koupal v místní přehradě a své věci zanechal na lavičce nedalekého břehu bez dozoru. V peněžence se nacházely mimo jiné i osobní doklady, platební karta, ale také doklady od vozidla. Uvedenou krádeží tak neznámý pachatel způsobil škodu v dosahující částce jeden tisíc korun.

01.10.2016

Pokousání psem
Dne 01.10.2016 v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka MP na tel. oznámení na Nábřeží Míru, kde došlo k pokousání psa a jeho majitele cizím psem. Na místě samém se hlídce MP podařilo zjistit, že zraněný muž, který venčil svého čtyřnohého miláčka, byl napaden cizím psem. Ten se vytrhnul majitelce a prvotně napadl jeho psa a následně, když se muž snažil svého pejska ochránit, tak také jeho. Dvě ženy, které psa venčily, ihned po incidentu z místa utekly. Hlídka ale nelenila a po nezbytných úkonech začala pátrat po neznámé dvojici, kterou zanedlouho zaregistrovala na ul. Polní. Hlídce se podařilo zjistit, že pes byl řádně očkován, označen a po poučení byl sepsán podrobný úřední záznam. Celá záležitost byla předána k dalšímu řešení na MěÚ v Českém Těšíně.

31.08.2016

Hlídka MP zasahovala
Dne 31.8.2016 v čase 15:45 hod. přijal dispečink Městské policie Český Těšín žádost OO PČR o prověření kolapsu v trafice ve Svibici. Na místo rovněž vyjela i RZS a HZS. Hlídka po příjezdu zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Na zemi našla ležícího muže. Jelikož se k muži nešlo dostat, protože byl stánek zavřený, strážník se protáhl výdejním okýnkem a provozovnu otevřel. Než se však hlídka k postiženému dostala, museli strážníci uklidit „nepořádek“ a vypnout elektřinu, jelikož muž zřejmě při pádu sebou strhl zboží a na zemi byla rozlitá voda. Hrozilo tak nebezpečí poranění elektrickým proudem. Na místě přítomná posádka sanitky poskytla muži první pomoc a za asistence hlídky MP jej transportovala do sanitky. Hlídka MP setrvala do příchodu družky na místě, která si převzala a zabezpečila provozovnu

13.08.2016

Z baru odešla bez peněženky
Ze dvou přečinů je podezřelý neznámý pachatel. Dnes v brzkých ranních hodinách využil nepozornosti 56leté ženy, která byla v jednom z havířovských barů. Neznámý odcizil ze stolu, u kterého paní seděla, její peněženku. Poškozená v ní měla platební kartu, osobní doklady a další věci, vše v hodnotě 500 korun. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na dva roky nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.