> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Město Havířov dokončilo

vloženo: 04.10.2018           komentářů: 0

Centrální hřbitov v Havířově-Šumbarku má novou smuteční síň a více míst k pohřbívání

Město Havířov dokončilo jednu z nejnáročnějších investičních akcí tohoto volebního období. Rozšíření hřbitova v Havířově-Šumbarku trvalo dva roky a celkové náklady na tuto stavbu přesáhly částku 65 milionů korun. Dalších 20 milionů korun letos město investuje do rekonstrukce ulice vedoucí podél hřbitova.

V úterý 2. října před novou smuteční síní společně přestřihli pásku čelní představitelé města. "Město musí pro své obyvatele zajistit veškeré nezbytnosti potřebné k životu, jehož součástí je také povinnost postarat se o blízké, kteří nás opustili. Prostor pro pohřbívání původního hřbitova bychom vyčerpali do pár let, proto jsme se v roce 2016 rozhodli pustit se do takto rozsáhlé a investičně náročné stavby," uvedla primátorka města Jana Feberová.

Vzhledem k technické náročnosti a k vysokým finančním nákladům byla stavba rozdělena do několika etap. "První fáze v roce 2016 zahrnovala přípravné práce a stála městskou kasu více než 6 milionů korun. Stěžejní část rekonstrukce realizovalo město v průběhu téměř celého roku 2017. V rozpočtu jsme na tuto část stavby vyčlenili téměř 50 milionů korun. Byla postavena nová smuteční síň a rozšířena kapacita pohřebiště, v čemž se pokračovalo také ve třetí fázi v roce 2018, kdy jsme investovali dalších 9 milionů korun," sdělil ekonomický náměstek primátorky Josef Bělica. "Neméně důležitá je navazující závěrečná fáze, která se uskutečňuje mimo prostor hřbitova. Investicí téměř 20 milionů korun chceme konečně vyřešit nedůstojné parkování návštěvníků hřbitova," doplnil náměstek Bělica.

Na hřbitově byla vystavěna nová smuteční síň, přibylo 219 nových hrobových míst pro pohřbívání a 1 392 urnových hrobů. Město pořídilo 85 kolumbárií se schránkami pro více než 5 tisíc uren. "Součástí nové dvoupatrové smuteční síně je prostor pro 80 návštěvníků, kanceláře pro pohřební službu, chladící boxy, přípravna zesnulých, sociální zázemí a čekárna pro pozůstalé. Kromě nového prostoru pro pohřbívání jsme pořídili veřejné osvětlení nového hřbitova, vybudovali nové chodníky a zpevněné plochy, pietní místo s fontánou, kašny, vyseli mnoho zeleně a postavili nové oplocení," upřesnil náměstek primátorky Karel Šlachta.
Práce na Hřbitovní ulici pokračují

Další stavební práce probíhají mimo prostory nově rozšířeného hřbitova a týkají se rekonstrukce Hřbitovní ulice. "Kompletně rekonstruujeme Hřbitovní ulici. Museli jsme nechat přeložit vysokotlaký plynovod, budujeme novou dešťovou kanalizaci, opravujeme vozovku. Dále chceme nainstalovat nové veřejné osvětlení, vybudovat nový chodník podél celého areálu hřbitova, 20 podélných parkovacích míst, 2 autobusové zálivy a 3 nové přechody pro chodce," uzavřel náměstek Šlachta.

autor: https://havirov.noveweby.eu

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.