> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

S ohledem na zvýšení návštěvnosti

vloženo: 03.11.2018           komentářů: 0

Hřbitovní ulice bude v období Dušiček průjezdná

Od středy 31. října až do neděle 4. listopadu bude zpřístupněna Hřbitovní ulice, kterou město od května letošního roku kompletně rekonstruuje.

S ohledem na zvýšení návštěvnosti hřbitova v období Svátku zesnulých zprovozní stavebník Hřbitovní ulici dočasně v obou směrech. Od 5. listopadu bude ve stavebních pracích pokračovat a ulici opět uzavře. Stavbu firma dokončí během listopadu.

"Hřbitovní ulice je stále staveništěm, stavbu převezmeme až po jejím dokončení. Rozpracované části chodníků a autobusových zálivů budou zahrazeny proti vstupu," informovala Lenka Krejčová z odboru investic havířovského magistrátu.

Pro parkování vozidel návštěvníků hřbitova bude v průběhu těchto dní sloužit parkoviště na Chrpové ulici. Z parkoviště se lidé mířící na hřbitov dostanou snadno - přejdou místo pro přecházení přes Chrpovou ulici a dále již mohou pokračovat po nově vybudovaném chodníku, který vede ke starému hřbitovu.
Rekonstrukce Hřbitovní ulice navazuje na rozšíření hřbitova

Rekonstrukce Hřbitovní ulice navazuje na velký projekt rozšiřování hřbitova a stavby nové smuteční síně, který Havířov nedávno dokončil.

"Na Hřbitovní ulici jsme nechali přeložit vysokotlaký plynovod, vybudovat novou dešťovou kanalizaci, novou vozovku, veřejné osvětlení, nový chodník podél celého areálu hřbitova, 20 podélných parkovacích míst, 2 autobusové zálivy a 3 nové přechody pro chodce," sdělil hospodářský náměstek havířovské primátorky Karel Šlachta.

Rozšíření hřbitova v Havířově-Šumbarku trvalo dva roky a celkové náklady na tuto stavbu přesáhly částku 65 milionů korun. Na hřbitově byla vystavěna nová smuteční síň, přibylo 219 nových hrobových míst pro pohřbívání a 1 392 urnových hrobů. Město pořídilo 85 kolumbárií se schránkami pro více než 5 tisíc uren.

Rekonstrukce ulice vedoucí podél hřbitova vyjde město na dalších 20 milionů korun.

autor: www.havirov-city.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.