> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Novým primátorem je Josef Bělica

vloženo: 07.11.2018           komentářů: 0

Havířov má za sebou ustavující zasedání zastupitelů.

V pondělí 5. listopadu usedli k hlasovacímu zařízení poprvé v tomto volebním období zastupitelé města Havířova. Zástupci zvolených politických stran ANO 2011, Komunistické strany Čech a Moravy, České strany sociálně demokratické, Hnutí pro Havířov, Společně pro Havířov - Koalice KDU-ČSL a STAN, České pirátské strany, Svobody a přímé demokracie - Tomio Okamura (SPD) a Občanské demokratické strany projednali a odhlasovali celkem 14 bodů, jejichž výstupem je nové vedení města, členové městské rady a výborů zastupitelstva.

Zastupitelé se sešli v plném počtu, tedy 43 členů. V úvodu zastupitelstva zazněla česká státní hymna. Noví zastupitelé složili slib, který přednesl tajemník magistrátu Milan Menšík. Následně projednali jednotlivé body programu.

Zastupitelé schválili počet členů Rady města Havířova na 11 členů.

Následně zastupitelé odhlasovali počet uvolněných členů zastupitelstva a stanovili jejich funkce. V předešlém volebním období byli pro výkon funkcí uvolněni čtyři členové – primátor a jeho tři náměstci. Nově bude pro výkon funkce v zastupitelstvu uvolněno 5 členů – náměstek pro ekonomiku a správu majetku, náměstek pro investice a chytré město, náměstek pro školství a kulturu, náměstek pro sociální oblast a uvolněný radní pro sport. Nově zvolený primátor pro svou funkci uvolněn nebude.

Jako nový primátor byl nadpoloviční většinou, konkrétně počtem 26 hlasů, zvolen bývalý náměstek pro ekonomiku a správu majetku a současný poslanec Parlamentu České republiky Josef Bělica (ANO).

autor: www.havirov-city.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.