> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Po uhelných vlečkách v revíru

vloženo: 20.03.2019           komentářů: 0

Dámy a pánové, vážení milovníci Ostravsko- Karvinského industrialu!
Ve spolupráci se společností AWT, členem skupiny PKP Cargo, jsme pro vás připravili další- v pořadí již šestou projížďku našimi poznávacími vlaky po uhelných vlečkách Ostravsko- Karvinského revíru:

V sobotu 13. dubna opět vyjedou ze stanice Ostrava střed naše Báňské spěšné vlaky a vydají se na svou dvouhodinovou komentovanou okružní jízdu po uhelných vlečkách společnosti AWT.
Postupně projedeme někdejší tzv. Báňskou dráhu z Ostravy do Karviné a projedeme kolem téměř všech bývalých Ostravských šachet.
Necháme vás nahlédnout i do míst, která nejsou běžným smrtelníkům přístupná.
Poté, co se přehoupneme přes Petřvaldský tektonický zlom a dojedeme do Karvinské dílčí pánve, ukážeme vám například skipovou budovu někdejšího velkodolu ČSA a dozvíte se, proč dnes už neslouží svému účelu.
Dozvíte se například také to, jakým prvenstvím se v minulosti mohli pyšnit havíři fárající na tehdejší Nové jámě- dnešním dole Lazy, kolem které také pojedeme a spoustu dalších zajímavostí.

Pojedeme také po někdejší Košicko- Bohumínské dráze, krajinou Rychvaldských a Heřmanických rybníků, která je zajímavá svým unikátním biotopem. Dozvíte se také, proč v roce 1963 přišel Rychvald, do té doby stanice ležící na důležité rychlíkové trati, o železniční spojení se světem.

Máme pro vás připraveny i dvě fotozastávky, kde bude možno z vlaku vystoupit a pořídit si unikátní fotografie osobního vlaku pod majestátem těžních věží dolů Michal v Michálkovicích a u vodní jámy Žofie v Orlové- Porubě.

Jak je u nás zvykem- budeme pro vás ve vlaku mít připraveno občerstvení formou roznášky, o dobrou pohodu se bude starat náš usměvavý personál, důlní a jiné zajímavosti bude popisovat navýsost fundovaný průvodce a možná přidáme i nějaké to překvapení :)

Jízdenky na Báňské spěšné vlaky lze zakoupit na našem webu:
www.slezskyzeleznicnispolek.cz/udalosti

Těšíme se na vás,
team SŽS

autor: www.slezskyzeleznicnispolek.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.