> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

V Havířově se setkali představitelé

vloženo: 04.05.2019           komentářů: 0

V Havířově se setkali představitelé tří statutárních měst

Primátor Zlína a zástupci Hradce Králové si do Havířova přijeli vyměnit zkušenosti v problematice řízení statutárních měst napříč republikou. Na společném jednání s vedením města projednali bytovou politiku, sociální služby, investice a jejich financování nebo například roli města ve fungování zdravotnických zařízení. Společně navštívili havířovské nádraží, domov seniorů Helios a havířovskou nemocnici.

Témata, se kterými se na radnicích potýkají, jsou často velmi obdobná. Představitelé tří statutárních měst proto diskutovali o tom, jaký konkrétní přístup si k řešení jednotlivých situací zvolili. "Hovořili jsme mimo jiné o tom, jak jednotlivé municipality přistupují k podpoře zdravotní péče, k řešení sociálních služeb, k dotacím do sportu, kultury nebo sociálních služeb," sdělil primátor Havířova Josef Bělica.

Diskutovat do Havířova ze Zlína přijel primátor Jiří Korec. Z Hradce Králové do nejmladšího města republiky dojeli poslankyně Eva Matyášová, poslanec a královohradecký zastupitel Jiří Mašek a dvě náměstkyně primátora Hradce Králové Věra Pourová a Monika Štayrová.

"Velmi zajímavé a přínosné téma pro nás byla právě problematika zdravotnictví. Kolegyně z Hradce Králové jsou v trochu odlišné situaci, na svém území mají fakultní nemocnici, nemocnice v Havířově je krajská. Zaujal je způsob, jakým jako město podporujeme havířovskou nemocnici. Jelikož se jedná o krajské zařízení, nejdeme cestou podpory mandatorních výdajů, ale podporujeme nemocnici přístrojovým vybavením a spolufinancováním projektů jednotlivých oddělení," uvedl v závěru setkání primátor Bělica.

"Většina problémů okolo nemocnic je ve všech krajích podobná. My však máme holdingové uspořádání krajských nemocnic, v Moravskoslezském kraji mají personální unii. Z dnešního jednání nám vyplynulo mnoho námětů na přemýšlení," prohlásil poslanec a královohradecký zastupitel Jiří Mašek.

K projednaným tématům patřila také péče o seniory. "Každé město má své problémy. Havířov je mladé město ze šedesátých let, ale jeho populace postupně zestárla. Součástí naší návštěvy byla proto také prohlídka zařízení pro seniory - a péči o seniory zde považuji za opravdu ukázkovou, odvážím si odtud velké poznatky,“ sdělil Mašek.


autor: www.havirov-city.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.