> > >   HAVÍŘOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Rozpočet rekonstrukce bazénu

vloženo: 24.05.2019           komentářů: 0

Karvinský bazén je v havarijním stavu, ale stále není hotový rozpočet na jeho rekonstrukci

Rozpočet rekonstrukce bazénu měl být hotový koncem března. Tento termín nakonec ředitel STARSu Petr Dyszkiewicz na březnovém zasedání karvinského zastupitelstva posunul na konec dubna. „Máme půlku května a slíbené podklady stále nejsou. Chybí ovšem i odůvodnění, proč tomu tak je," podivuje se Petr Letocha, karvinský zastupitel z koalice Piráti a Starostové, která právě cenu rekonstrukce bazénu kritizovala. Pracovní skupina ke krytému bazénu, jejíž vznik Piráti a Starostové iniciovali, zasedla pouze jednou, z jednání není zápis a další schůzka stále svolána nebyla.

„Pokud byla pracovní skupina zřízena jen proto, aby se vlk nažral a koza zůstala celá, nepovažujeme to za smysluplné. Nevíme, proč dodání rozpočtu tak trvá. Přitom je již vydáno územní rozhodnutí i stavební povolení. Interpeloval jsem kvůli tomu na dubnovém zastupitelstvu, ale stále se nic neděje," komentuje opoziční karvinský zastupitel Petr Letocha (STAN), který je členem zmíněné pracovní skupiny.

Zastupitelstvo o rekonstrukci za téměř 300 milionů rozhodlo přitom už v červnu 2017 a stav objektu je podle vyjádření Petra Dyszkiewicze na březnovém zastupitelstvu kritický. „Vedení města i manažer projektu Petr Dyszkiewicz několikrát uvedli, že naše námitky k rekonstrukci bazénu nepovažují za nijak zásadní, projekt je podle nich zpracovaný za účasti řady odborníků a investici nijak neovlivní ani lázněmi plánovaný thermalpark. Jelikož to vypadá, že námitky máme tedy pouze my Piráti a Starostové a pracovní skupina už se neschází, nemělo by se dále otálet. Vedení města by mělo definitivně rozhodnout. Pokud byl projekt hotový, nemělo by předložení rozpočtu trvat takovou dobu, a pokud se vyskytly komplikace, považovali bychom za korektní nás i veřejnost informovat, že nebude dodržen slíbený termín," dodává Zuzana Klusová, karvinská zastupitelka za Piráty.

Za koalici Piráti a Starostové Karviná
Petr Letocha

autor: Petr Letocha

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  HAVÍŘOVSKÁ 112

21.01.2019

Zastavil v garáži
Po nezvládnutém průjezdu zatáčkou, se proboural do garáže domu.Řidič (46) osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a zastavil ve zdi garáže. Jel ve směru z obce Těrlicko do obce Třanovice. Jízdu nepřizpůsobil svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravě a technickému stavu komunikace. Vozidlem vjel na pole a pokračoval dál. Nezvládnutá jízda skončila nárazem do obvodové zdi garáže rodinného domu. Řidič nebyl zraněn, jeho dechová zkouška byla negativní. Škoda na zdi garáže a uložených věcech byla předběžně vyčíslena na sto tisicí korun. Na poškozeném vozidle je škoda ve výši 120 tisíc korun.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

12.05.2018

Napadení před barem
V sobotu 12.5. v noci na ulici před jedním havířovským barem mladší muž fyzicky napadl staršího. Důvodně podezřelý 29letý muž v podnapilém stavu přišel zezadu k 43letému a otočil si ho. Nato ho bezdůvodně udeřil pěstí do obličeje. Poškozený muž upadl na zem. Násilník jej několikrát udeřil pěstí do hlavy a nešetřil ani kopy do už ležícího muže.

25.04.2018

Opilý za volantem způsobil
Opilý za volantem způsobil bezmála sedmdesáti tisícovou škodu. Ve středu 25. 4. kolem deváté hodiny večer v Havířově na ulici E. Destinové 59letý řidič vozidla Ford Galaxy poškodil několik vozidel. Při couvání z podélného parkovacího místa zadní částí narazil do osobního vozidla Škoda Superb. V jízdě pokračoval ve směru k ulici U Tesly…narazil do pravé přední části podélně zaparkovaného osobního vozidla VW Polo. Menší automobil byl nárazem odhozen na před ním stojící VW Passat. I přesto, řidič fordu pokračoval v jízdě dál. Nakonec po několka metrech od kolize byl zadržen jedním z majitelů nabouraného vozidla.

03.08.2017

Havárie zkomlikovala dopravu
Komplikace v dopravní špičce způsobila v Havířově havárie motocyklu. Ve středu 2. 8. odpoledne došlo na příjezdu do města k dopravní nehodě motocyklu. Řidič motocyklu Honda CBR jel ve směru od Ostravy. Před kruhovou křižovatkou zastavilo osobní vozidlo Škoda Octavia. Motorkář při dojezdu nedodržel bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke střetu, stroj "položil" na silnici. Ke střetu mezi vozidlem na motocyklem nedošlo. Motorkář byl odvezen k ošetření do nemocnice, poté se vrátil na místo dopravní nehody. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Škoda na motorce byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.